top of page
Συμμετοχή του σχολείου μας στον εορτασμό του Αγίου Χαραλάμπους της πόλης των Αγίων Σαράντα
Mε πολλή ευλάβεια τιμήθηκε σήμερα η μνήμη του Αγίου Χαραλάμπους, του προστάτη της πόλης μας. Κέντρο του εορτασμού η Θεία Λειτουργία στην οποία χοροστάτησε ο Μητροπολίτης Αργυροκάστρου κ Δημήτριος. Ευλογήθηκε επίσης η Αρτοκλασία και ακολούθησε κέρασμα στο πνευματικό κέντρο του ναού για όλους τους πιστούς. Ιδιαίτερη τιμή για την ενορία μας ήταν η παρουσία και συμμετοχή στον εορτασμό του Δημάρχου της πόλης των Αγίων Σαράντα, κ Αdrian Gurma, o oποίος απηύθυνε εορταστικό χαιρετισμό. Η χορωδία του Κολλεγίου Πνοή Αγάπης στόλισε μουσικά την γιορτή του Αγίου, ενώ οι κυρίες της ενορίας φρόντισαν για το εορταστικό κέρασμα.
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_23e3636d528644e4b7ffbbb58cca86f2~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_23e3636d528644e4b7ffbbb58cca86f2~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_c24e09eae7774027bf760c0181d65bb2~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_c24e09eae7774027bf760c0181d65bb2~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_70302b64100e4c3bb810b16d49382f35~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,q_90/1c40dd_70302b64100e4c3bb810b16d49382f35~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_0c32842be17d4a8c8d2c4d4ff3ce8f90~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_0c32842be17d4a8c8d2c4d4ff3ce8f90~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_4ad2f70dd6ce488fa152ab982c414be9~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_4ad2f70dd6ce488fa152ab982c414be9~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_9d784dbfaa4f4a4d94c653a28c20e7b3~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,fp_0.52_0.51,q_90/1c40dd_9d784dbfaa4f4a4d94c653a28c20e7b3~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_25fbc9d7b2ed472181d71c8a72263fd6~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,fp_0.63_0.86,q_90/1c40dd_25fbc9d7b2ed472181d71c8a72263fd6~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_01e323bd9b8d46269e4357307c7e356b~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_01e323bd9b8d46269e4357307c7e356b~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_01ed041055fc452794d18bbb0afaf92d~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,q_90/1c40dd_01ed041055fc452794d18bbb0afaf92d~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_9cf72ef234694f129a2627b7c3b7abe7~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,fp_0.13_0.78,q_90/1c40dd_9cf72ef234694f129a2627b7c3b7abe7~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_0e0b7fa9f3e04759a60b40e7905afd1b~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,fp_0.47_0.4,q_90/1c40dd_0e0b7fa9f3e04759a60b40e7905afd1b~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_2e0c18f1668a44768d88632d75674652~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,q_90/1c40dd_2e0c18f1668a44768d88632d75674652~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_f41bd23a2f904c66a0f7677d389e42dc~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,fp_0.26_0.27,q_90/1c40dd_f41bd23a2f904c66a0f7677d389e42dc~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_5c0afaa36e6d47be99afe880dfa6dc3a~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_5c0afaa36e6d47be99afe880dfa6dc3a~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_35ccba5438fe423c822e52439266f362~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,q_90/1c40dd_35ccba5438fe423c822e52439266f362~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_fef66b553c5d48c9b543b50a0fdc4d75~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_fef66b553c5d48c9b543b50a0fdc4d75~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_6e34c36ca99f491e95c1ae34a39982f8~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,fp_0.43_0.7,q_90/1c40dd_6e34c36ca99f491e95c1ae34a39982f8~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_1e5f52c715ef4b57a65c7b7a682edc22~mv2.jpg/v1/fill/w_288,h_216,fp_0.59_0.38,q_90/1c40dd_1e5f52c715ef4b57a65c7b7a682edc22~mv2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/1c40dd_420597a968874bbcb5a0cbdbb45ed629~mv2.jpg/v1/fill/w_289,h_216,q_90/1c40dd_420597a968874bbcb5a0cbdbb45ed629~mv2.jpg)
bottom of page