top of page
Χριστουγεννιάτικη Γιορτή
Λίγες ημέρες απομένουν για να γιορτάσουμε όλοι μας τη Γέννηση του Θεανθρώπου. Πώς θα Τον υποδεχθούμε άραγε , τι δώρο θα του κάνουμε; Οι μαθητές του σχολείου μας προσπάθησαν μέσα από θεατρικά, ποιήματα και τραγούδια, να μας μεταφέρουν σε εκείνη τη σπουδαία νύχτα όπου ο Λυτρωτής του Κόσμου ήρθε στη γη για τη σωτηρία μας. Ας γίνει η καρδιά μας η ταπεινή φατνη που θα υποδεχτεί την Αγάπη, τον ίδιο το Θεο! Καλά και ευλογημένα Χριστούγεννα!
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_6ced9f05be56428ca2b20e7c13b8c965~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.31_0.58,q_90/f596c7_6ced9f05be56428ca2b20e7c13b8c965~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_57b219c55b5b42bd8f61dccb884b4def~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.17_0.75,q_90/f596c7_57b219c55b5b42bd8f61dccb884b4def~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_66c5b22dec9a484c815fdb90c431dca2~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.42_0.44,q_90/f596c7_66c5b22dec9a484c815fdb90c431dca2~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_6356262687244de6a940f2c97d5dc1d0~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.56_0.48,q_90/f596c7_6356262687244de6a940f2c97d5dc1d0~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_fee4b70195eb4fd5b446c864a1fde9d0~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,q_90/f596c7_fee4b70195eb4fd5b446c864a1fde9d0~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_9b838176eca24f70b660ed57ffdaebbc~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.49_0.54,q_90/f596c7_9b838176eca24f70b660ed57ffdaebbc~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_b2d36248610049058c67bb0aca669295~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.16_0.41,q_90/f596c7_b2d36248610049058c67bb0aca669295~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_2aa5bd4cd45a4b3ba0fccd3a92f506fc~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.37_0.51,q_90/f596c7_2aa5bd4cd45a4b3ba0fccd3a92f506fc~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_1ab2ddca54974e29a32dd5e51f060198~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.48_0.59,q_90/f596c7_1ab2ddca54974e29a32dd5e51f060198~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_0cb1918b95a64c8082ecbee7524df984~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.54_0.48,q_90/f596c7_0cb1918b95a64c8082ecbee7524df984~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_5b49cf8e376f4ffbbe6e0a8d65ba4ab5~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,q_90/f596c7_5b49cf8e376f4ffbbe6e0a8d65ba4ab5~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_0d52ef755039418daf6e8bdeb3a219ce~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.5_0.58,q_90/f596c7_0d52ef755039418daf6e8bdeb3a219ce~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_f3723ffcf4cf4aff86481f3a3fe7e18f~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.38_0.26,q_90/f596c7_f3723ffcf4cf4aff86481f3a3fe7e18f~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_382379246bda4e2d814ab020c4aff479~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.5_0.41,q_90/f596c7_382379246bda4e2d814ab020c4aff479~mv2_d_2976_3968_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_3aeda11c81f5485fbab2bcdc17efa7e0~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.61_0.42,q_90/f596c7_3aeda11c81f5485fbab2bcdc17efa7e0~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_abba67199eef44bf80ca5fa8437dfd6a~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.51_0.57,q_90/f596c7_abba67199eef44bf80ca5fa8437dfd6a~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_b336057a44d84d31a53f7fff2035108f~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_213,h_159,fp_0.56_0.71,q_90/f596c7_b336057a44d84d31a53f7fff2035108f~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/f596c7_3f1f93cde4494b218b9fd824efcb276d~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg/v1/fill/w_212,h_159,fp_0.46_0.66,q_90/f596c7_3f1f93cde4494b218b9fd824efcb276d~mv2_d_3968_2976_s_4_2.jpg)
Τα Χριστούγεννα ήρθαν ξανά
Θεατρικό (μέρος β')
Θεατρικό (μέρος α')
Τραγούδια & Κάλαντα
bottom of page